AMICAL | RAPID – FC VOLUNTARI 1-1

iulie 24, 2024

Pe o ploaie torențială, Rapid și FC Voluntari au remizat, 1-1, într-o partidă de verificare disputată pe Stadionul Giulești.

Neil Lennon a început meciul fără niciun jucător din primul unsprezece al meciului cu CFR Cluj, oferindu-le șansa celor care au evoluat mai puțin să adune minute.

Scorul a fost deschis de Timotej Jambor, cel care a transformat perfect un penalty obținut după un fault asupra lui Gojkovic, în minutul 8.

Trei minute mai târziu, fostul jucător al Rapidului Nicolae Carnat a egalat, cu un șut din 7-8 metri, la colțul scurt.

În ciuda faptului că Rapid a avut o posesie mai bună și ocazii mai multe, rezultatul a rămas neschimbat.

Rareș Pop a debutat pentru giuleșteni, fiind titular, și a jucat până în minutul 59, când a fost înlocuit de Hasani, arătând o formă bună.

Antrenorul giuleștean a menajat foarte mulți jucători, lăsându-i în tribună pe Aioani, Braun, Ignat, Petrila, Kait, Rrahmani și Burmaz, pe lângă jucătorii accidentați, Hromada, Onea, Emmers, Cepoi și Vulturar.

Ungureanu (80′ Briciu) – Manea (59′ Blazek), Săpunaru (cpt.) (73′ Bădescu), Bădescu (68′ Iacob) – Gheorghe, Pop (59′ Hasani), Oaidă, Gojkovic (68 Papeau), Borza (68′ Micovschi) – El Sawy (68′ Pănoiu), Jambor.