FEMININ | RAPID PIERDE PRIMUL MECI AL SEZONULUI

octombrie 7, 2024

După un început perfect, cu două victorii clare, fără gol primit, fetele antrenate de Speranța Popescu au pierdut meciul cu CSM Alexandria, una dintre formațiile cu pretenții de promovare în Superligă.

Toate cele patru goluri s-au marcat în primul sfert de oră, pentru Rapid punctând Mădălina Popa, în minutul 10, iar oaspetele au înscris prin Mădălina Zanfir (6, 13) și Roxana Șerban (15).

Giuleștencele sunt pe poziția secundă, cu șase puncte obținute, iar în runda următoare, Rapid se va deplasa la Filipeștii de Pădure, unde va întâlni ACS Prahova Ploiești, duminică, de la ora 11:00.

Pencea – G. Nicolae, S. Bortea, M. Neacșu, L. Cergan (46 Z. Guttman) – M. Popa, T. Vasile – M. Banciu (84 C. Duican), M. Ivan (46 C. Stoian), D. Neacșu (76 M. Dodu) – N. Bărbos (cpt.). Antrenor: Speranța Popescu.