SPECTACOL ÎN SALA RAPID

decembrie 5, 2018

Rapid Old Boys a făcut spectacol într-un meci demonstrativ disputat astăzi în Sala Polivalentă Rapid.

De partea cealaltă s-a aflat Naționala Artiștilor din România, echipă din care au făcut parte și câțiva rapidiști, printre care fostul jucător Daniel Chiriță, dar și cântărețul de muzică dance Kamara, membru al formației Alb-Negru.

Cele două formații și-au împărțit cele două reprize, prima aparținând în totalitate echipei conduse de Florică Drăghici și Marian Rada, și manageriată de ofițerul de presă al Rapidului Lucian Ionescu.

Partida s-a încheiat la egalitate, 6-6, după o ploaie de goluri și un show de calitate, după ce rapidiștii au condus cu 6-1 la pauză, prin golurile marcate de Mihai Iosif (2), Ionuț Voicu I (2), Cristian Bardu și Willy Goanță, ultimul aflat la debutul pentru Rapid Old Boys.

Giuleștenii au folosit echipa: Leo Toader, Bebe Cioran, Mugur Bolohan, Cristi Rontea, Ionuț Voicu I, Niculae Vasile, Gică Butoiu, Cristian Bardu, Willy Goanță, Miță Iosif, Vali Negru și Florin Manea.